Статьи

Як заробити гроші в декреті: невигадані історії

Нещодавно моїй дитині виповнилося два роки. А підробляти я почала в рік і чотири місяці. Це сталося саме в той період, коли я реально почала замислюватися про підробіток, бо поки синові не виповнився рік, взагалі не уявляла, як це можливо. Няні у мене немає, а бабусі далеко. Так що розраховувати могла тільки на себе і підтримку чоловіка. Звичайно, респект тим матусям, які й раніше можуть почати поєднувати декрет і роботу без шкоди для сім'ї, але в даному разі пишу про себе.
К.

І ось коли сили помалу почали приходити, сон дитини і мій відповідно більш-менш нормалізувалися, надійшов перший дзвінок з пропозицією про підробіток. Дзвінок був від колеги по колишній роботі. Це було приємно і зворушливо. Приємно, тому що якщо до тебе звертаються по допомогу, значить, про тебе і твій професіоналізм пам'ятають. А зворушливо, оскільки це свого роду виклик самій собі: зможу – чи не зможу, чи буду все встигати і гармонійно поєднувати підробіток із домашніми справами?

Як заробити гроші в декреті: невигадані історії

Тому моя перша порада для мам, які планують підробляти в декреті: залишатися в хороших стосунках як із нинішніми (тими, від кого йдете в декрет), так і з колишніми роботодавцями. По-перше, цих людей ви знаєте і можете припустити, чого від них очікувати. По-друге, швидше за все, вони запропонують роботу, з якою ви «на ти».

Попервах було не просто. Але згодом я втягнулася, й ось уже майже рік займаюся піаром цікавого для мене особисто і цінного для країни проекту. Це – Всеукраїнський театральний фестиваль-премія ГРА (я зараз не піарю, а лише підтверджую, що це невигадана історія). Якщо точніше, я шукаю і веду медіа-партнерів, пишу анонси та релізи, сприяю поширенню розголосу про фест по всіх регіонах України.
К.

Але це не єдиний проект, який я веду. Коли навчилася правильно розподіляти час, зрозуміла, що потягну і головне – «хочу» ще. З пропозицією про відновлення активної співпраці я звернулася до HeadHunter Україна. Саме з цієї компанії, будучи керівником експертно-аналітичного центру, я йшла в декретну відпустку. І ось уже майже півроку я пишу статті-лайфхаки на кшталт тієї, яку ви зараз читаєте. Тому моя друга порада: будьте ініціативні, не соромтеся звертатися з пропозицією активної співпраці до своїх колишніх і поточних роботодавців.

Як заробити гроші в декреті: невигадані історії

На цьому особисту історію перерву і поділюся рекомендаціями, як і де можна заробити мамам у декреті. Всі поради ґрунтуються на знанні реальних історій матусь, які працюють:

Консалтинг та аутсорсинг

Сьогодні компанії все частіше шукають фахівців для віддаленої роботи. Далеко не всі можуть дозволити собі взяти на роботу бухгалтера, юриста, PR- або HR-менеджера на повний робочий день. А ось неповна віддалена зайнятість – це реальна можливість найняти фахівця, який веде справи невеликого приватного підприємства або працює на проект. Орієнтуючись по завантаженості, мама може взяти на обслуговування як один об'єкт, так і кілька компаній одночасно.

В офісі, але не повний день

Особисто знаю маму-лікаря, яка влаштувалася на роботу в хорошу приватну клініку, перебуваючи не тільки в декретній відпустці, а ще й на 5-му місяці вагітності з другою дитиною. Вона працює три дні на тиждень по три години. Роботодавець дозволив працювати хоч до самих пологів, аби вона при цьому себе добре почувала. Так що неможливого немає. На ринку праці є пропозиції з гнучким графіком для фахівців з різних профсфер, потрібно тільки гарненько шукати. Єдина заковика – щоб було на кого залишити дитину.

Настав час монетизувати хобі

Подумайте про свої захоплення. Можливо, ви добре в'яжете? Або у випічці десертів вам немає рівних? А може, ви в чудовій фізичній формі і не проти підробити фітнес-тренером та допомогти іншим мамам відновитися після пологів? У вас професійний фотоапарат і талант до художньої фотографії? Спробуйте заробити на своїй улюбленій справі. Все, що вам потрібно, – створити шум навколо себе. Чутки з вуст в уста, пости на сторінці в соцмережі, створення груп у вайбері або месенджері – ці інструменти допоможуть знайти клієнтів.

Б'юті-послуги на дому

Послуги масажу, косметології обличчя та тіла, манікюру і педикюру, візажу, стрижок тощо завжди користуються попитом. Якщо ви – майстер в індустрії краси, то чому б цим не скористатися в декреті? Єдине: подбайте про те, щоб було відповідне обладнання і професійна обстановка. Ваша освіта, кваліфікація, проходження курсів і майстер-класів мають підтверджуватися документами. Незважаючи на те, що прийом клієнтів здійснюється на дому, ви зобов'язані дотримуватися всіх правил дезінфекції, стерилізації та зберігання інструментів. Від цього залежить не тільки процвітання вашого бізнесу, але ще й здоров'я (як майстра, так і клієнта).

Якщо ви сильні в продажах

Знайома з мамою, яка шукає аграріїв і займається продажем сезонних овочів і фруктів. Вона створює групу в вайбері, приймає замовлення, організовує зустріч покупців з продавцем і отримує від кожної покупки відсоток.

Так можна робити і з іншими товарами

Це може бути одяг, косметика, побутова хімія та інша продукція. Ще можна організовувати оптову закупівлю на іноземних сайтах і отримувати за такі покупки бонуси і знижки. Все, що треба: знати англійську (хоч трохи), створити тематичну групу (в соціальній мережі або месенджері), відстежувати знижки й акційні пропозиції на сайтах, скидати інформацію в групу і збирати замовлення.

Для мами, яка гарно пише

На джоб-порталах сьогодні дуже багато пропозицій для «віддалених» копірайтерів, рерайтерів, редакторів текстів, перекладачів, смм-щиків. А мамам, які гарно пишуть наукові тексти, можна писати реферати, дипломні роботи, кандидатські та докторські на замовлення. Для тих, хто дружить з римою, є пропозиції про написання віршів і текстів пісень. Графік роботи та обсяги в цьому разі можна вибирати, обговорювати і підлаштовувати під себе.

Мама-блогер

Якщо ж вам подобається писати тільки про те, про що хочеться і при цьому зберігати за текстом авторство, створіть свій особистий блог. Тематика може бути дуже різною: від порад по догляду за дитиною до психології, подорожей і дизайну. За допомогою блогу в Instagram і Youtube можна не погано заробити. Адже якщо блог стане популярним і у вас буде багато підписників, рекламодавці самі вас знайдуть і запропонують гроші.

Репетиторство

Мама-педагог за освітою після народження дитини може зайнятися репетиторством на дому. Сьогодні є безліч сайтів для пошуку репетиторів, на них ви зможете розмістити свою анкету для пошуку клієнтів. Але в цьому разі заздалегідь обміркуйте, де буде ваша дитина під час уроку? Адже вам і вашому учневі буде потрібна тиша і спокій.

Сподіваюся, якийсь із варіантів заробітку сподобається і вам або принаймні наштовхне на думку. Головне завдання спершу – зібратися з духом і почати. А далі: «Очі бояться, а руки роблять».

Вакансии дня

Комментарии